Iwermektyna ratuje życie milionom ludzi chorym na COVID-19

Szanowna Pani Poseł Małgorzata Pępek

Szanowni Parlamentarzyści

Chciałem Pani Poseł serdecznie podziękować za złożenie interpelacji poselskiej

Interpelacja nr 22785 – tekst (sejm.gov.pl)

o następującej treści:

Interpelacja nr 22785

do ministra zdrowia

w sprawie możliwości wprowadzenia na rynek polski leku iwermektyna

Zgłaszający: Małgorzata Pępek

Data wpływu: 15-04-2021

Szanowny Panie Ministrze!

Badania epidemiologiczne, obserwacyjne i randomizowane badania kliniczne kontrolowane wykazały, że iwermektyna jest wysoce skuteczna w profilaktyce poekspozycyjnej, profilaktyce przedekspozycyjnej oraz leczeniu tak na wczesnym, jak i późnym etapie COVID-19. Ten bezpieczny i tani lek może zmienić trajektorię pandemii. To jeden z najbezpieczniejszych, najlepiej przebadanych leków na liście najbardziej niezbędnych według Światowej Organizacji Zdrowia. Jako lek przeciwpasożytniczy jest w użyciu od czterech dekad i został podany ludziom miliardy razy. Jego efekty uboczne są dobrze znane i niewielkie. Obecnie lek ten został już wdrożony w leczeniu koronawirusa w dwudziestu krajach, między innymi takich jak Czechy i Słowacja, a także jest szeroko dystrybuowany w Bułgarii. W Polsce lek ten w ogóle nie jest dostępny dla społeczeństwa (oprócz kremu) nawet w jego funkcji pierwotnej – środka przeciwpasożytniczego.

Kierując pytania do Pana Ministra, proszę o odpowiedzi na nurtujące mnie zagadnienia:

1. Czy Ministerstwu Zdrowia znany jest lek o nazwie iwermektyna?

2. Czy patrząc na inne kraje, w których został wdrożony do leczenia COVID-19, istnieje szansa, że w Polsce również będzie używany w tym celu?

3. Jeśli rząd nie zakłada wprowadzenia na rynek polski tego leku, to czym argumentuje swoje stanowisko, jakie przeciwskazania ku temu widzi?

4. Jeśli planuje wprowadzić ten lek na rynek Polski, to kiedy to nastąpi?

Z poważaniem

Małgorzata Pępek

Poseł na Sejm RP

Mam nadzieję, że Pani Poseł będzie kontynuować swoją interpelację, bo sprawa jest bardzo poważna, a pan Miłkowski zachował się jak przedszkolak.

Za chwilę będziemy mieć 72 tysiące ofiar wśród zakażonych osób.

Właśnie przeczytałem informację, że 84 tysiące zaszczepionych osób zachorowało w Polsce na Cowid-19, z których 5% umiera, a więc ludzie w Polsce zostali całkowicie oszukani zapewnieniami, że szczepienie chroni przed ciężkimi powikłaniami i przed śmiercią.

Powstają nowe mutacje na które szczepionki nie są skuteczne, a lek iwermektyna działa, a pan minister ignoruje najważniejszą interpelację w historii polskiego Parlamentu.

Forowanie złych, nieskutecznych lub niebezpiecznych leków takich jak Remdesivir i osocze ozdrowieńców, a blokowanie skutecznej i bezpiecznej iwermektyny, brak wczesnego leczenia i profilaktyki niedoboru witaminy D, doprowadziło do tego, że dziesiątki tysięcy ludzi umierało w Polsce w osamotnieniu i cierpieniu bez podania leku.

Badanie zrobione niedawno przez władze Mexico City, pokazało, że użycie iwermektyny zmniejszyło hospitalizację o 2/3 w porównaniu z tymi, którzy nie dostali leku.

W tej chwili Indie postępują podobnie, w największym kryzysie dodali do wytycznych iwermektynę podczas wczesnego leczenia i w wielu stanach a także w Delhi mają już spadek zajętości łóżek, zakażeń i zgonów.

Mam nadzieję, że nie zabraknie Państwu odwagi w podjęciu natychmiastowych działań dla dobra starszych ludzi w Polsce.

To co działo się w Polsce przez ostatni rok, to niewiarygodny skandal. Ukrywanie najskuteczniejszego leku i stosowanie idiotycznych rozwiązań, które zdemolowały ochronę zdrowia w Polsce i Ratownictwo, działo się przy milczeniu polityków, dziennikarzy, naukowców i lekarzy.

Mam nadzieję, że prokuratura podjęła już odpowiednie działania, ale to politycy mogą poprawić sytuację natychmiast, z dnia na dzień.

Proszę o to już piąty miesiąc. Może w końcu zostanę wysłuchany.

Mam nadzieję, że dzięki Polskiej Agencji Prasowej i 7 czasopismom, które opublikowały ten artykuł, wreszcie dotarła do Państwa informacja, że jest skuteczny lek na Covid-19.

Natychmiastowe globalne użycie iwermektyny zakończy pandemię COVID-19. Twierdzą eksperci | Polska Agencja Prasowa SA (pap.pl)

Być może fakty opisane przez redaktora Macieja Pawlickiego w artykule opisującym “konflikt interesu” u kilkunastu członków Rady Medycznej wyjaśniają dlaczego leku Iwermektyna nie ma do tej pory w Polsce i dlaczego nie podano go dziesiątkom tysięcy umierających w cierpieniach ludzi.

Warto porównać skuteczność leków Remdesivir 24% i Iwermektyna 73% w tabelkach na tej stronie: COVID-19 early treatment: real-time analysis of 613 studies (c19early.com)

Mimo tego to nie lek znany od 40 lat ze skutecznością 73% znajduje się w polskich szpitalach i domach.

Ten bezpieczny lek, bez skutków ubocznych, który zahamował pandemię w Bangladesh, Zimbabwe, Panamie, Gwatemali, Mexico City i Uttar Pradesh, jest teraz wykorzystywany także na Słowacji i w Czechach. W Polsce lek ten nie jest zarejestrowany, tylko wersja dla zwierząt, lub krem Soolantra na trądzik różowaty dla ludzi.

Niestety mimo próśb wysyłanych do ministra zdrowia od paru miesięcy, nie zaimportował on tego leku do tej pory, w związku z czym poprosiłem go kilka dni temu o podanie się do dymisji.

Znajduje się za to w polskich szpitalach lek nieskuteczny Remdesivir, który jest wielokrotnie droższy od Iwermektyny. Dlaczego tak się dzieję. Mam nadzieję, że prokuratura to wyjaśni.

Dlaczego w Radzie Medycznej przy Premierze są osoby mające jakiekolwiek powiązania z firmami produkującymi leki lub tzw. szczepionki.

Przecież to wielki skandal. Czy mogliby Państwo poprosić Premiera o wyjaśnienie?

Proszę przedstawicieli polskiego Parlamentu o podjęcie wszelkich możliwych działań, aby lek Iwermektyna został zaimportowany i rozdany do wszystkich aptek i szpitali covidowych, żeby był rozdawany wszystkim osobom z testem pozytywnym, a także ich domownikom.

Więcej informacji o skuteczności tego leku znajdą Państwo w opisie badań znajdujących się na tej stronie: Ivermectin for COVID-19: real-time analysis of all 93 studies (c19ivermectin.com)

W jednej z najważniejszych prac opublikowanych niedawno, opisywanej w polskich mediach

Review of the Emerging Evidence Demonstrating the Efficacy o… : American Journal of Therapeutics (lww.com)

czytamy w końcowych wnioskach:

Wnioski:

Metaanalizy oparte na 18 randomizowanych, kontrolowanych badaniach leczenia iwermektyny w badaniu COVID-19 wykazały duże, statystycznie istotne zmniejszenie śmiertelności, czas do wyzdrowienia klinicznego i czas do klirensu wirusowego. Ponadto wyniki licznych kontrolowanych badań profilaktyki znacznie zmniejszają ryzyko zachorowania na lek COVID-19 przy regularnym stosowaniu iwermektyny. Wreszcie, wiele przykładów kampanii dystrybucji iwermektyny prowadzących do szybkiego spadku zachorowalności i śmiertelności w całej populacji wskazuje na to, że zidentyfikowano środek doustny skuteczny we wszystkich fazach stosowania produktu COVID-19.

Zwracam się także do Państwa o doprowadzenie do dymisji ministra zdrowia

Z przykrością to stwierdzam, ale muszę to zrobić. 

Nazwisko i okres działalności tego pana w rządzie kojarzy mi się i będzie już kojarzył do końca życia, z dwiema liczbami:

1. Liczba nadmiarowych zgonów w ostatnich 12 miesiącach to do marca  +100 tys. 

Ponad 103 tysiące nadmiarowych zgonów w Polsce w czasie pandemii. Przyczyną nie tylko COVID-19 (tvn24.pl)

2. Liczba przypadków śmiertelnych wśród osób zakażonych koronawirusem to do dzisiaj 71,920 ofiar.

Poland COVID: 2,856,924 Cases and 71,920 Deaths – Worldometer (worldometers.info)

Od stycznia prosiłem pana ministra i Ministerstwo Zdrowia wielokrotnie o uruchomienie profilaktyki i wczesnego leczenia, kładąc szczególny nacisk na lek Iwermektyna Ivermectin for COVID-19: real-time analysis of all 92 studies (c19ivermectin.com), a wcześniej na witaminę D Vitamin D for COVID-19: real-time analysis of all 96 studies (c19vitamind.com).

Od stycznia też przyglądałem się sytuacji w Mexico City, gdzie zaczęto stosować lek iwermektyna.

Niedawno opublikowano pracę pokazującą efekty oddziaływania tego leku w porównaniu z przypadkami, gdy leku tego nie podawano.

SocArXiv Papers | Ivermectin and the odds of hospitalization due to COVID-19: evidence from a quasi-experimental analysis based on a public intervention in Mexico City (osf.io)

J Chamie na Twitterze: „Less hospitalizations in every age group https://t.co/yLx1NTDCaC” / Twitter

Wyniki:

We wszystkich specyfikacjach, znaleźliśmy negatywny i znaczący wpływ zestawu medycznego opartego na iwermektynie na prawdopodobieństwo hospitalizacji wśród pacjentów, którzy ją otrzymali w stosunku do tych, którzy tego nie zrobili. W zależności od wybranych grup, efekt waha się od 50% do 76% różnicy w ilościach hospitalizacji między leczonymi i nieleczonymi pacjentami, statystycznie istotną we wszystkich przypadkach.

Średnio 67%, czyli 2/3 o tyle można zmniejszyć hospitalizacje podając wszystkim z testami pozytywnymi i ich domownikom lek iwermektyna.

Ministerstwo Zdrowia wysyła tym ludziom (55+) tylko pulsoksymetr.

Kiedy zwróciłem się do MZ o informację jaki poziom witaminy D mają pacjenci COVID-19 na przyjęciu do szpitala i w momencie śmierci, otrzymałem odpowiedź, że ministerstwo nie ma takich informacji. 

Nawet teraz, gdy blokowana przez 4 miesiące najnowsza metaanaliza została opublikowana, minister nie zrobił nic, żeby uruchomić wczesne leczenie.

Review of the Emerging Evidence Demonstrating the Efficacy o… : American Journal of Therapeutics (lww.com)

Dziesiątki tysięcy ludzi umierało w samotności, bez rodzin i w cierpieniu, bez podania skutecznego leku.

Podanie tego leku spowodowałoby, że 67% pacjentów szpitali nigdy by do nich nie trafiło.

Lek jest efektywny, wraz z innymi lekami, także w fazie leczenia szpitalnego. W szpitalu w Brnie zmniejszył śmiertelność o połowę.

Świetnie współdziała także z innymi lekami opisanymi na tej stronie, np. z fluwoxaminą, cynkiem, witaminą D i witaminą C:

COVID-19 early treatment: real-time analysis of 612 studies (c19early.com)

Efekt przypisywania kalcyfediolu lub witaminy D na 15-30 dni przed hospitalizacją opisany jest w tej pracy:

Real world evidence of calcifediol use and mortality rate of COVID-19 hospitalized in a large cohort of 16,401 Andalusian patients | medRxiv

Wielokrotnie zwracałem ministrowi zdrowia uwagę na protokoły profilaktyki i wczesnego leczenia, oraz leczenia szpitalnego przygotowane przez ekspertów z FLCCC.

COVID-19 Protocols | FLCCC | Front Line COVID-19 Critical Care Alliance (covid19criticalcare.com)

Nie wiem jak Pan Minister dostał się na to stanowisko w trakcie pandemii.

Nie wiem też, czy jest on specjalistą od budowania odporności, profilaktyki,  wczesnego leczenia, leczenia szpitalnego, leczenia stanów krytycznych czy też leczenia „longcovid”, ale wyniki jego działalności we wszystkich 6 fazach są beznadziejne.

Dlatego zwracam się do Państwa o doprowadzenie do dymisji ministra zdrowia w trybie natychmiastowym.

Żadna Polka i żaden Polak nie powinien od jutra umierać bez podania tak skutecznego leku.

Za kadencji obecnego ministra zdrowia (licząc średniotygodniowo) umiera od września do dzisiaj 18.05 nie mniej niż 200 osób dziennie.

Kiedyś minister sprawiedliwości podał się do dymisji, gdy zginęły 2 osoby. To był człowiek honorowy.

Teraz umiera już grubo ponad 100 tysięcy osób, a minister nie czuje na sobie żadnej odpowiedzialności.

Kolejnym dowodem na skuteczność leku jest dokument znaleziony na Twitterze pod adresem:

Bhashyam na Twitterze: „@rkrathi @AboutIndia @Thinkerks @Bannisterious @Covid19Crusher @Covid19Critical @PierreKory @drbeen_medical @veryvirology The latest recommendation from Karnataka Government. https://t.co/3a6TpwDbWc” / Twitter

Pokazana jest tam ostatnia rekomendacja rządu stanu Karnataka w Indiach.

W związku z kryzysem w tym stanie zalecane jest podawanie leku iwermektyna, witaminy C i cynku ludziom z objawami, jeszcze przed otrzymaniem wyniku testu.

Kraj ten ma największe doświadczenie z lekiem iwermektyna stąd podejmowane są takie decyzje.

Wczesne leczenie jest najważniejsze w walce z COVID-19, a Polska całkowicie z takiego leczenia zrezygnowała. W zaleceniach publikowanych przez rząd piszą tylko czego się nie zaleca.

Zalecenia dotyczące postępowania u osób z chorobą COVID-19 leczonych w domu – Ministerstwo Zdrowia – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Przykłady badań pokazujących wpływ poziomu i suplementowania witaminy D na Covid znajdą Państwo pod tym linkiem:

Vitamin D for COVID-19: real-time analysis of all 96 studies (c19vitamind.com)

Bardzo ważna jest niedawna publikacja:

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.04.27.21255937v1

Wnioski: Znaczne zmniejszenie śmiertelności u pacjentów hospitalizowanych z COVID-19 wiąże się z otrzymaniem na receptę witaminy D, zwłaszcza kalcyfediolu, w ciągu 15-30 dni przed hospitalizacją.

W Polsce nadal lek iwermektyna jest niedostępny dla ludzi poza kremem Soolantra na trądzik różowaty.

Pozostałe leki są dla świń, bydła, koni i kotów.

Czy władze odpowiedzialne za ochronę zdrowia w Polsce chcą doprowadzić do tego, żebyśmy, tak jak ludzie w niektórych innych krajach, kupowali leki dla bydła i świń.

Być może osoba blokująca ten lek tak mnie traktuje, ale jestem człowiekiem i chciałbym mieć do dyspozycji lek dla ludzi, lek który dostępny jest dla ludzi na całym świecie.

Przesyłam kolejny dowód w sprawie.

Najnowsza publikacja naukowa na temat tego jak bardzo iwermektyna mogła być pomocna, gdyby była dostępna w polskich szpitalach, aptekach a także wysyłana wraz pulsoksymetrem w ramach Domowej Opieki Medycznej dla zakażonych osób 55+

Evaluation of the effectiveness and safety of adding ivermectin to treatment in severe COVID-19 patients | BMC Infectious Diseases | Full Text (biomedcentral.com)

Wnioski

Zgodnie z uzyskanymi wynikami iwermektyna może zapewnić wzrost odzysku klinicznego, poprawę parametrów laboratoryjnych prognostycznych i zmniejszenie śmiertelności nawet u pacjentów z ciężkimi objawami COVID-19. W związku z tym iwermektynę należy uznać za alternatywny lek, który może być stosowany w leczeniu choroby COVID-19 lub jako dodatkową opcję do istniejących protokołów.

Ponad miesiąc temu znalazłem ten tweet:

(1) Frontline Covid-19 Critical Care na Twitterze: „It is impossible to believe that health authorities across the globe have misunderstood the irrefutable science that shows #ivermectin can save countless lives. But doctors can choose not to participate in this ongoing crime against humanity by writing a #PrescriptionforLife” / Twitter

czyli informację wskazującą na to, że wg. znanych i cenionych naukowców, władze zajmujące się zdrowiem na całym świecie źle zrozumiały niepodważalną naukę, która pokazuje, że lek iwermektyna może uratować życie niezliczonym pacjentom i wskazują lekarzom, że mogą zdecydować, że nie będą uczestniczyć w tej trwającej zbrodni przeciw ludzkości.

W związku z tym złożyłem zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa nieudzielenia pomocy 59 930 zakażonym i zmarłym mieszkańcom Polski.

Niestety w Polsce lekarze nawet nie mogą się przyłączyć do samodzielnego leczenia iwermektyną, żeby nie uczestniczyć w tej zbrodni, bo jej nie ma, ani w szpitalach, ani w aptekach, a o imporcie docelowym decyduje minister zdrowia.

Mogą leczyć amantadyną, fluvoxaminą, budezonidem i innymi lekami, suplementami i witaminami, choć są lub będą szykanowani jak dr Włodzimierz Bodnar, ale najskuteczniejszy lek na COVID-19 władze ukryły, zarówno przed lekarzami, jak i pacjentami.

Niestety od czasu złożenia zawiadomienia zmarły kolejne tysiące zakażonych osób, a o ochronie zdrowia w Polsce decydują ciągle ci sami ludzie.

Kiedyś Państwo polskie reagowało, gdy zmarła jedna nieleczona osoba. Od września do dzisiaj umiera, licząc średnio tygodniowo, codziennie ponad 200 zakażonych osób, a Państwo polskie nie robi nic, żeby im pomóc. Nie podaje im skutecznego leku w żadnej z faz profilaktyki i leczenia.

Teraz przedstawię kolejne dowody. Nie są to idealne opracowania i każdy będzie miał jakieś uwagi, ale pokażą w pewnym przybliżeniu ile z tych tysięcy zmarłych osób można było uratować, gdyby leczono je iwermektyną, tak jak o to prosiłem. Te dowody dotyczą leczenia szpitalnego. Przypomnę, że iwermektyna powinna być stosowana już w trakcie Domowej Opieki Medycznej, choć wspomaga także leczenie szpitalne i  Long-Covid.

Dowody dotyczą stosowania iwermektyny w Czechach.

Pierwsza publikacja:

Mortality in patients admitted to intensive care with COVID‐19: an updated systematic review and meta‐analysis of observational studies – Armstrong – 2021 – Anaesthesia – Wiley Online Library

Z pracy tej dowiadujemy się o śmiertelności na oddziałach intensywnej terapii na podstawie przeglądu wielu badań:

Śmiertelność na oddziale intensywnej terapii (95%CI) we wszystkich badaniach uwzględnionych w analizie ilościowej wyniosła 35,5% (31,3–39,9%),2 = 97,6% (rys. 3).

W Europie 33,6%.

Zajrzałem na stronę Szpitala Uniwersyteckiego Św. Anny w Brnie:

Pozwolę sobie zacytować tłumaczenie Google:

 Lekarze z I Kliniki Kardiologii Wewnętrznej Szpitala Uniwersyteckiego przy St. Anny w Brnie i LF MU ocenili doświadczenia związane z leczeniem iwermektyny COVID-19. Lek był pierwotnie preparatem przeciwpasożytniczym, co do którego wykazano również działanie przeciwwirusowe. Lekarze przeanalizowali podawanie leku u 150 pacjentów.

„W naszym szpitalu do tej pory podaliśmy iwermektynę – w tym pierwszą grupę pacjentów leczonych grudzień 2020 – styczeń 2021 – 150 pacjentom w średnim wieku 63 lata (32-93, mediana 65). U większości pacjentów dawka wynosiła 0,2 mg / kg. Do analizy włączyliśmy pacjentów, którzy otrzymali co najmniej dwie dawki leku. W tej grupie pacjentów nie zaobserwowaliśmy żadnych istotnych klinicznie działań niepożądanych na lek. Byli to głównie pacjenci OIOM i jeden oddział standardowy. W leczeniu stosowaliśmy inne powszechnie polecane leki bez ograniczeń zgodnie z ich zwykłymi wskazaniami w zależności od stanu pacjenta ”- powiedział inicjator analizy i I Poradnia Kardiologii Wewnętrznej FNUSA i LF MU MUDr. Michał Rezek i dodał: „117 pacjentów wymagało tlenoterapii w trakcie hospitalizacji i było leczonych kortykosteroidami, 42 leczeniem wysokoprzepływowym tlenem (HFNO), 17 pacjentów było leczonych jednocześnie remdesiwirem. Przenieśliśmy 18 pacjentów do poradni anestezjologiczno-reanimacyjnej ze względu na konieczność mechanicznej wentylacji płuc, 6 z nich zmarło, pozostałych tj. 12 pacjentów udało się ekstubować, następnie mogliśmy przenieść ich z powrotem na normalny oddział i wypisać do domu ze szpitala. Śmiertelność szpitalna wynosiła zatem 10% u 150 pacjentów (średni wiek 75 lat) ”.

Już wcześniej Michał Rezek wspominał, że w tym samym szpitalu w leczeniu Covid-19 bez iwermektyny śmiertelność była dwukrotnie większa ok 20%.

Jednocześnie chciałem Państwa poinformować, że protokół leczenia szpitalnego ekspertów z FLCCC, został właśnie zaktualizowany i dostępny jest na tej stronie:

MATH+ Protocol | FLCCC | Front Line COVID-19 Critical Care Alliance (covid19criticalcare.com)

Przypomnę, że wyniki kilkudziesięciu badań o lepszej jakości, niż ten raport z Czech, dostępne są na stronie:

Ivermectin for COVID-19: real-time analysis of all 89 studies (c19ivermectin.com)

Przedstawiam kolejny dowód w sprawie.

Jest to wywiad redaktora Piotra Szlachtowicza z naukowcem Theresą Lawrie.

Jest naukowcem z dużym dorobkiem, współpracująca z takimi organizacjami jak WHO.

Theresa LAWRIE | MBBCh, PhD (researchgate.net)

Proszę bardzo zwrócić uwagę na poświadczenia skuteczności tego leku około 5 minuty 20 sekundy wywiadu.

https://www.facebook.com/TelewizjawRealu24/videos/459252391844704/

Mogliśmy uratować dziesiątki tysięcy ludzi dając lek zakażonym osobom. Niestety nie dostali tak skutecznego leku na Covid-19 i zmarli.

Kolejny dowód w sprawie to wypowiedź Patti Coopmans, u której, po zażyciu iwermektyny, zdrowie poprawiło się w ciągu kilku godzin:

Na Twitterze lekarz Pan Paweł Basiukiewicz napisał:

„Tak, jak od 6 miesięcy zajmuję się praktycznie tylko chorymi z COVID 19, tak

z niewielkimi wyjątkami,  mogę powiedzieć,  że oni w ogóle nie są badani osobiście przez LR. W OGÓLE.”

To prawdziwy skandal. że chorzy ludzie, najczęściej starsi, pozbawieni byli badań i opieki lekarskiej, a przede wszystkim skutecznych leków w trakcie choroby przez wiele dni. Potem umierali pod respiratorem także bez szans na najskuteczniejsze leki.

Prezydent Gwatemali dzieli się swoimi doświadczeniami z iwermektyną podczas XXVII Szczytu Iberoamerykańskiego.

Giammattei participa en la Conversación de Jefes de Estado de la XXVII Cumbre Iberoamericana – YouTube

Analityk J. Chamie zaprezentował wykres pokazujący jak radzi sobie z Covid-19 Gwatemala stosująca iwermektynę także profilaktycznie. Pokazana jest śmiertelność na Covid na tle pobliskich krajów: Meksyku gdzie iwermektynę zaczęto stosować dopiero w tym roku, głównie w Mexico City i w USA, gdzie iwermektynę stosowali wcześniej nieliczni lekarze.

J Chamie na Twitterze: „🇬🇹 COVID-19 en Guatemala Want to know why Guatemala have better results facing the COVID outbreaks? The President of Guatemala explained the reasons and the results in front of the president from Spain, Portugal and other from Central and South America.

https://t.co/y11qAMCFce https://t.co/E6zkd7Lz3O” / Twitter

Przedstawiam kolejny dowód w sprawie.

Jest to wypowiedź Pani Dr Jackie Stone z Zimbabwe.

Mówi o sposobie ratowania zakażonych osób poprzez leczenie iwermektyną i o zmniejszeniu śmiertelności prawie do zera w ciągu miesiąca.

The impact of ivermectin use in Zimbabwe – Medical Update Online

Dr Jackie Stone posiada dyplomy z medycyny i biochemii medycznej na Uniwersytecie Kapsztadzkim w Republice Południowej Afryki. Pracowała w Londynie, Dubaju i Australii oraz uzyskała dyplom z medycyny lotniczej. Obecnie pracuje w praktyce rodzinnej w Zimbabwe.

Dla potwierdzenia słów Pani doktor można zajrzeć na tę stronę i obejrzeć wykres zgonów:

Zimbabwe COVID: 37,859 Cases and 1,553 Deaths – Worldometer (worldometers.info)

Opublikowano kolejną pracę pokazującą działanie profilaktyczne iwermektyny przeciw COVID-19

Retrospective cohort study of Ivermectin as a SARS-CoV-2 pre-exposure prophylaxis method in Healthcare Workers | medRxiv

Z informacji na Twitterze Covid19Crusher na Twitterze: „Ignoring its federal government, the City of Mexico has adopted ivermectin for all tested positive into the new year. How did it go? Is that downward steepness achievable without an active therapeutic agent? https://t.co/mnu2NGtgsU” / Twitter

możemy się dowiedzieć, że:

‚…Ignorując rząd federalny, miasto Meksyk przyjęło iwermektynę dla wszystkich osób z pozytywnymi wynikami testów w 2021 roku…”

efekt widoczny jest na przedstawionej tam grafice.

Na stronie COVID-19 Tablero CDMX – CONACYT – CentroGeo – GeoInt – DataLab

uzyskamy potwierdzenie dla tego wykresu klikając w zakładkę Defunciones (Zgony)

Z tej strony:

COVID-19: Disease Hitting a Brick Wall in Mexico City – AAPS | Association of American Physicians and Surgeons (aapsonline.org)

dowiemy się od kiedy zastosowano w tym mieście iwermektynę.

„…Co zrobisz, jeśli pojawi się COVID podczas oczekiwania w kolejce do szczepionki, a nawet po?

Jeśli jesteś w Meksyku, będziesz leczony iwermektyną. Od 29 grudnia, ten długoletni lek był stosowany u pacjentów covid-dodatnich, a wkrótce potem śmiertelność zaczęła gwałtownie spadać, jak pokazuje grafika. Do stycznia 22, dostarczono około 50.000 dawek.

Mexico City wzięło przykład ze stanu Chiapas, gdzie stwierdzono spadek zgonów o dwie trzecie po tym, jak zaczęto używać iwermektynę od 1 sierpnia, jak dr Pierre Kory powiedział Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Spraw Rządowych USA w dniu 8 grudnia…”

Przez cały rok 2021, prawie codziennie, apelowałem do polskich władz o profilaktykę i wczesne leczenie, które praktycznie w Polsce nie istnieje.

Pacjenci 55+ w ramach DOM dostają w Polsce tylko pulsoksymetr i termometr.

Adresatami moich petycji, apeli o ratowanie życia, oraz wniosków o udostępnienie informacji publicznych były polskie władze, ale także agencje medyczne i organizacje lekarskie. Oto jeden z opublikowanych na mojej stronie przykładów.

Petycja do Agencji Badań Medycznych W POLSCE w sprawie IWERMEKTYNY | antrejka.pl

Niestety, mimo tych apeli nawet w 2021 roku odpowiedzialne za leczenie w Polsce władze nie uczyniły nic, aby zakażone osoby miały dostęp do najskuteczniejszych leków w fazie wczesnego leczenia.

Lek iwermektyna do tej pory nie jest dostępny w Polsce i lekarze nie mogą go wypisać nawet na receptę, mimo, że lek jest dostępny na całym świecie, także w najbliższym naszym sąsiedztwie: w Niemczech, Czechach, Słowacji, Bułgarii, Austrii, na Węgrzech, w Turcji i Grecji.

Gdy poprosiłem poradnię do której należę o import docelowy dla celów profilaktycznych przed Covid otrzymałem odmowę.

Poza badaniami medycznymi i informacjami ze strony grupy eksperckiej dołączam wypowiedzi naukowców, lekarzy i pacjentów z różnych krajów, aby mieli Państwo obraz jaka jest skala walki ze zbrodnią przeciw ludzkości, jak nazywają blokowanie leku naukowcy z grupy Frontline Covid-19 Critical Care.

Dr. Tess Lawrie, Director of the Evidence-Based Medicine Consultancy Ltd.,

Naukowcy i lekarze z USA, Wielkiej Brytanii, UE, Ameryki Południowej i Izraela

Z Niemiec immunolog Peter Schleicher:

Streit um Zulassung von Corona-Mittel: „Wir hätten Tausende Tote weniger“ *** BILDplus Inhalt *** – Ratgeber – Bild.de

Dr Ram Yogendra rozpoczął badania iwermektyny, gdy jego przyjaciel zachorował na COVID-19.

Dr Thomas Eaton

Dr Lionel Lee

Pacjenci, którzy otrzymali lek po uzyskaniu nakazu sądowego

Laurii Bell-Hughes walczyła z Covid 9 miesięcy, po otrzymaniu leku wyzdrowiała

Dr Arezo Fathie, internista i pediatra w Las Vegas

Judith Smentkiewicz zdjęta z respiratora dzięki pomocy sędziego

Patti Gilliano której odmówiono iwermektyny

Ellen Politi 

Deanna Guerreiro i jej ojciec

dr Randy Grellner

dr David Chesler

https://youtu.be/bfNrzv8t9lk

Dr Alexis Lieberman, pediatra z Filadelfii

Marlin Baker

Dr Eric Osgood

Dr Manny Espinoza

Nagrodzony Oscarem aktor Louis Gossett, Jr.

To historia 80-letniej kobiety z Buffalo w stanie Nowy Jork, która zachorowała na COVID-19. Jej rodzina błagała szpital, aby dał jej iwermektynę, część protokołu I-Mask + FLCCC, ale odmówili. Więc rodzina poszła do sądu, aby spróbować uratować ich mamę z lekiem, w który wierzyli, że może pomóc jej przetrwać. Ona to zrobiła, i to jest ich niezwykła historia.

Dr Pierre Kory

Satoshi Ōmura, Ph.D. laureat nagrody Nobla za odkrycie iwermektyny

74-1_44-95.pdf (wdc-jp.com)

Już teraz Państwo wiedzą ilu ludzi iwermektyna uratowała spod respiratora i jak musieli sami lub rodzina o to walczyć.

Polacy niestety nie mieli na to żadnej szansy, chyba, że sami kupili lek za granicą bez recepty, lub na recepty zagranicznych lekarzy.

To nie jedyny wirus na którego działa ten lek. Wcześniej ratowano tym lekiem  setki tysięcy ludzi w związku z innymi wirusami:

Table 1 A list of studies revealed antiviral effects of ivermectin on RNA and DNA viruses (nature.com)

Krzysztof Kukliński