INFORMACJA DLA DYREKTORÓW PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

Dzisiaj pan profesor przekazał na Twitterze fragment tego dokumentu, bo decyzja została podjęta. Podkreślone fragmenty dotyczą WiFi i smartfonów.  Dzieci w Rosji będą mniej narażone na PEM. Czy także dzieci w Polsce? To zależy od Państwa.

W Polsce niestety działania są odwrotne. Na terenie szkół budowane są stacje bazowe telefonii komórkowej, minister zdrowia na życzenie telekomów podniósł wielokrotnie dopuszczalny poziom promieniowania. Mam nadzieję, że wkrótce, wraz z ministrem cyfryzacji, głównym propagatorem takich działań, poda się do dymisji i ten koszmar dla polskich dzieci się skończy.
W petycji, która była przekazana do gmin: https://www.salon24.pl/u/krzysztofkuklinski/1014998,swiatowy-protest-bez-grety-stop-5g-stop-zagrozeniu-zdrowia-i-zycia w pkt 3 dotyczącym szkół napisałem, aby Rada Gminy w swoim oświadczeniu:

Zaleciła, aby na terenach szkół nie instalowano WiFi, stosowano światłowód dla potrzeb związanych z internetem, nakazano przełączanie na lekcjach telefonów w tryb samolotowy, nie stosowano telefonów na przerwach poza celami związanymi z informowaniem rodziców, lub w celach alarmowych, pomocy innym ludziom.

Podobna petycja dotarła do wielu gmin w Polsce.
Otrzymałem podczas dyskusji nad petycją w mojej gminie, zwrotną informację, że decyzje w tej sprawie należą do dyrektorów szkół. Dlatego właśnie przekazuję tę informację do Państwa, do dyrektorów wszystkich placówek oświatowych w Polsce.
Mam nadzieję, że zrobią Państwo z tej informacji dobry użytek. Nie będą pisał petycji. Wiem, że dla dyrekcji placówek oświatowych zdrowie podopiecznych jest najważniejsze.
Adresy mailowe placówek wpiszę w pole UDW. Mam nadzieję, że do końca roku dotrę do większości placówek oświatowych w Polsce.

Z góry dziękuję wszystkim tym, którzy będą mi w tym pomagali i przekażą informację na dostępne przez nich adresy mailowe.
Jeśli mają Państwo na terenie szkoły lub w promieniu mniejszym niż 1000 m od niej stacje bazowe telefonii komórkowej, proszę Państwa o skierowanie apelu do Ministra Edukacji Narodowej, aby podjął działanie w kierunku ich likwidacji. 

Z wyrazami szacunku
Krzysztof Kukliński

dobry człowiek (www.antrejka.pl), od 15 lat staram się o zmniejszenie ekspozycji  społeczeństwa na PEM, od 5 lat przekazuję informacje dotyczące profilaktyki zdrowia osób 45+